Wiadomości

Noc Kupały w Korbielowie

W dniu 26.06.2021 nad Wodospadem Korbielów Stowarzyszenie Gorących Morsów Jarosław odprawi obrzędy w godzinach popołudniowych „puszczania wianków do wody” w Noc Kupały. Zapraszają chętnych do udziału w strojach obrzędowych. Szczegóły udostępnimy na Fb.

Miejsa zagospodarowane przez nasza organizację

1. Wodospad

2. Atlasy rehabilitacyjne -zewnętrzna siłownia 

 

 
Czy te miejsca sie sprawdzają?

—————————————————————

Sprzątamy  Wodospad w Korbielowie

Miejsce turystyczne w Korbielowie nad Wodospadem jest za zgodą właścicieli  gruntów zagospodarowane przez nasze Stowarzyszenie  już od 2010r.
Służy ono zarówno mieszkańcom jak i turystom do ochłodzenia się w okresie letnim  oraz do morsowania w okresie jesienno-zimowym oraz wypoczynku.

W tym roku oprócz zwykłego porządkowania musieliśmy wyczyścić teren z wiatrołomów i wywrotów  które  szpeciły krajobraz a także  zagrażały tam przebywającym osobom.

Dziękujemy za zaangażowanie osób z poza  Stowarzyszenia. Wspólna praca  doprowadziła  uporządkowania terenu i polepszenia  widoczności  na piękno natury.

W najbliższym czasie planujemy rozbudowę miejsca wypoczynku i utwardzenie ścieżki  od Wodospadu  do kapliczki na Korbielów Górny (jako drogi mapowej)  i zapraszamy wszystkich do aktywności w tym projekcie.

Więcej możecie zobaczyć  w „galerii” i na naszym Fb.

 

—————————————————-

Dzień Ziemi 2021

Zaprosiliśmy mieszkańców  naszej wsi do wspólnego działania na rzecz czystej miejscowości Korbielów i dziękujemy wszystkim ,którzy zaangażowali się w ten projekt. Akcja  „Czysty Potok i Czysty Szlak w Korbielowie” trwa od 2010r.  i przynosi co roku wymierne efekty.

W poprzednich latach  po akcji  zawsze mogliśmy sią  spotkać na wspólnym ognisku przy pieczeniu kiełbasy a w dobie pandemii takie spotkanie zorganizujemy już jak będziemy wszyscy bezpieczni.

Jeszcze raz dziękujemy  za zaangażowanie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji w  „galerii”.

Do zobaczenia na następnej akcji

—————————————————————————————————————————

 

Dzień  Ziemi 2020

Zapraszamy do wspólnej akcji „Czysty potok i czysty szlak w Korbielowie” przed weekendem majowym. Posprzątajmy wspólnie Korbielów i  inne miejscowości w Gminie Jeleśnia. W dobie pandemii mamy dużo czasu więc zagospodarujmy go z pożytkiem dla naszej przyrody .

Zorganizujmy się o w najbliższych  dniach do weekendu majowego posprzątajmy własne obejścia i przyległy teren. A dla  aktywnych na ścieżkach -posprzątajmy ten teren ,który  często odwiedzamy.

___________________________________________

W dniu 30.03.2019 r. w godz.10.00-13.00 w Gminie Jeleśnia odbędzie się społeczne wiosenne wielkie sprzątanie . Stowarzyszenie jak co roku przyłącza się do takich akcji ekologicznych i tym razem zapraszamy wszystkich miłośników ekologii do realizowanej w ramach tej akcji, akcji naszego Stowarzyszenia „Czysty Potok i Czysty Szlak Korbielowie”. Członkowie Stowarzyszenia wezmą pod lupę miejsce wypoczynku „Nad wodospadem Korbielów”. Zapraszamy na spotkanie przy „Zajeździe Smrek”
Zarząd

—————————————-

W dniu 29.11.2018r. o godz. 17.30  organizujemy wyjazd do kina „Janosik” w Żywcu  na premierę filmu „Planeta Singli 2” .

Po filmie zapraszamy wszystkich  o godz.20.00 na spotkanie integracyjne w Zajeździe „Smrek”.

Chętni proszę wiadomość na e-mail lub telefonicznie.

Zarząd

—————————————-

 

SPRAWA PILSKA NA ZEBRANIU  w dn. 21.04.2018

W dniu 21.04.2018r. o godz.12.00  w OSP Korbielów  odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych rozwojem turystyki w Korbielowie oraz z tym związana infrastrukturą. Poruszone będą różne tematy : sprawa wyciągów narciarskich CTE , plan przestrzennego zagospodarowania, inwestycje turystyczne w obszarze  Natura 2000 i inne . Na spotkanie zaproszeni są samorządowcy , urzędnicy Gminy Jeleśnia , Media , właściciele wyciągów narciarskich , właściciele gruntów dzierżawionych pod wyciągi i trasy narciarskie  i wielu innych gości zainteresowanych rozwojem turystyki w Korbielowie nie tylko zimą ale i w okresie letnim. Zapraszamy na to spotkanie-bo będą poruszane   naprawdę ważne sprawy dot. naszej wsi.

—————————————-

 

Wielkie sprzątanie Korbielowa 14.04.2018

W dniu 14.04.2018r. odbędzie się  rodzinne sprzątanie  Korbielowa , Krzyżowej , Krzyżówek w ramach sprzątania gminnego. Nasze miejscowości zostały wytypowane  w pierwszej kolejności a na następne będzie wyznaczony termin późniejszy. Śmieci zebrane do worków  przez całe rodziny , organizacje pozarządowe i inne ,  będą  odbierane przez ZGK Jeleśnia. Worki ze śmieciami należy składować przy drogach tak aby był dojazd pojazdu ZGK. Nasze Stowarzyszenie pobierze worki foliowe z ZGK do których należy zebrać śmieci zalegające w rejonie drogi, potoków , posesji.Zapraszamy wiec do wielkiego wiosennego sprzątania. Nasi członkowie odnowią i oczyszczą miejsce wypoczynku „Nad Wodospadem w Korbielowie” realizując akcje ekologiczną „Czysty Potok i Czysty Szlak w Korbielowie”.  Zapraszamy wszystkich do wielkiego sprzątania. W dniu 14.04.2018r. o godz.9.00 spotykamy się Nad Wodospadem  i koło OSP Korbielów.

—————————————-

 

Akcja ekologiczna  ( PRZENIESIONA NA WRZESIEŃ) z uwagi na aurę.

W najbliższym czasie tj. 22.04.2017 planujemy z własnych środków przy wsparciu Gminy  zakończyć inwestycje przy „Wiacie” na  Borach w Korbielowie. Środki pozyskane z 1% OPP  zainwestujemy w rozbudowę małej infrastruktury turystycznej w naszej  miejscowości.

Planowana akcja ekologiczna ” Czysty Potok i Czysty Szlak w Korbielowie” na dzień 21.04.2017r. z uwagi na niekorzystną prognozę pogody zostanie przeniesiona na poniedziałek 24.04.2017r. i  zorganizowana  równolegle z akcją dzieci ze Szkoły Nr 5 w Korbielowie aby nie powielać takich działań na przestrzeni kilku dni a zarazem unikniemy wielokrotnego zabierania śmieci przez ZGK Jeleśnia. Akcja odbędzie się przy wsparciu Gminy Jeleśnia.

Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy i udziału

Zarząd

—————————————-

 

Śląska Liga alpejska gościła w Korbielowie.

Liga śląska 1Liga ślaska 3

Liga ślaska 4Liga śląska 2

Dzieci i młodzież w Korbielowie z całego województwa śląskiego w dniu 08.03.2017r. , rywalizowały w narciarstwie alpejskim w V edycji Ligi alpejskiej dzieci i młodzieży w sezonie 2016/2017.Organizatorzy zawodów pomimo ciężkich warunków pogodowych i śnieżnych na Wyciągu nr 1 -CTE w Korbielowie , potrafili zorganizować zawody rangi wojewódzkiej  dla ponad 350 osób. Niestety nasza Gmina nie potrafi zorganizować dla gminnej młodzieży żadnych zawodów narciarskich pomimo,że  warunki  pogodowe i śnieżne w tym sezonie były wyśmienite. Nasuwa się nam pytanie – czyżby nie było funduszy dla dzieci i  młodzieży na puchar czy medal za kilka złotych ?. Gdzie jest popularyzacja tego co w naszym  regionie jest atrakcją turystyczną ?. Zawody o Puchar Pilska także przyciągały rzesze turystów, narciarzy  ale i te się nie odbyły. Rozumiemy ,że przez kilka sezonów były braki śniegu ale w sezonie gdzie jest jego dostatek nie mamy reklamy naszego regiony. Należało by się zastanowić  gdzie idą nasze podatki z działalności gospodarczej – turystycznej  i kto je konsumuje ? Na pewno nie są w żadnej części wydawane na reklamę naszego regionu , który jak wiemy jej potrzebuje. Ktoś może powiedzieć co mamy reklamować jeśli wyciągi nowe stoją bezużyteczne  a gminne stare rdza pożera?. Reklamujmy spokój , relaks nasza piękną przyrodę oraz brak kolejek do wyciągów narciarskich.

Prosimy o działania w tym zakresie.

Zarząd

———————————————————————————-

Wyjazd w góry

W dniu 30.10.2016r. o godz. 7.00 udajemy się w kierunku Zuberec-Rohace do zwiedzenia 4 stawów. Staramy się w ten sposób wykorzystać ostatnie dni Babiego Lata przed nadchodząca słotą. Wyjazd ten może być taka peregrynacja przed następnymi.

Zapraszamy !

__________________________________________________________________________

Wyjazd do Teatru Bagatela

Boeing , boeingW dniu 20.10.2015r. o godz.16.00 wyjeżdżamy z Korbielowa do Teatru  „Bagatela” – Kraków ul.Karmelicka 6 , na spektakl pt: Boeing,boeing-Odlotowe  narzeczone ,który odbędzie się o godz.19.15 

Zapraszamy chętnych do wyjazdu z nami. Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania wolnych miejsc w autokarze i  sali widowiskowej.

Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy !

_____________________________________

Stowarzyszenie RTSiR Korbielów-Pilsko znów w Sejmie RP.

W dniu 22.07.2015r. Członkowie Stowarzyszenia wzieli udział w debacie Parlamentarnej  Komisji ds.Likwidacji Barier Rozwoju Narciarstwa ,Turystyki i Sportów Górskich .

 

—————————————-

Wizja lokalna z RDOŚ Katowice na Hali Miziowej

W dniu 25.06.2015r. o godz. 11.00 odbędzie się wizja lokalna  Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z Katowic z udziałem stron , m.in. naszego Stowarzyszenia uznanego na zasadach strony w sprawie : osuwiska (na czarnej trasie narciarskiej) w rejonie Szawiny.

Osuwisko powstało po wycince drzew przez Spółkę leśno-gruntową Hala Miziowa , która miała na tą pracę wydany nakaz przez Nadleśnictwo.

W całą sprawę weszli  pseudoekolodzy , którzy pojawiają się u nas  w celach populistycznych .

_____________________________________

 

ZEBRANIE WIEJSKIE W KORBIELOWIE

W dniu 21.06.2015r. o godz. 12.00 w OSP Korbielów odbyło się zebranie wiejskie  , podsumowujące rok 2014r .

Na  zebraniu głosowano także o przeznaczeniu „funduszu sołeckiego” na rok 2016.Jest to drugi rok gdzie  z zebrania sporządzono dokładny protokół oraz zgodnie z Ustawa o funduszu sołeckim wszyscy głosowali. W 2016r. fundusz jest przeznaczony na dokończenie  rozpoczętej budowy boiska na tzw. terenie rekreacyjno-sportowym  w  Korbielowie.

Poruszono także ważne sprawy m.in. rozbudowa infrastruktury w Korbielowie z funduszy unijnych , sprawę wodociągu, rozbudowy  podłączeń do oczyszczalni jak i nieprawidłowości w funkcjonowaniu Oczyszczalni ścieków w Korbielowie.

Na zebraniu poddano  także  pod głosowanie  rozbiórkę  walącego się budynku tzw. domu nauczyciela.

W zebraniu brało udział kilkanaście osób z  wsi Korbielów oraz przyjeżdżający do nas czasowo mieszkańcy. Jest  to żenujące ,że wieś mająca  ok. 840 uprawnionych  mieszkańców do głosowania tak nielicznie bierze udział w zebraniach wiejskich.

Dlaczego tak jest ?

_____________________________________

Śląska Liga Dzieci i Młodzieży

 W dniu 19.02.2015r. odbędzie się slalom gigant  VIII edycji Ślaskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim w Korbielowie.
W 2013 r. w Korbielowie odbywała się VI edycja i po rocznej przerwie znowu powracają do nas wzmagania młodych alpejczyków.
Poprzez takie zawody miejscowość Korbielów może się promować nie tylko w województwie śląskim ale także  w małopolskim gdyż wielu zawodników z małopolski startuje w Lidze Śląskiej aby podtrzymywać swoja formę do np. zawodów Młodzieżowego Pucharu Polski.
W edycji VI na podium stało wielu młodych alpejczyków z naszego regionu czego i w tej edycji im życzymy.
Jako społecznicy popieramy  taki sposób promowania naszej  miejscowości.
 
Zarząd Stowarzyszenia
 
 
 
 
__________________________________________________________________________
 

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO.

Zaprzyjaźnione Stowarzyszenie organizuje turniej tenisa stołowego.Nasi członkowie w 2014r. w turnieju w Chorzowie brali czynny udział wspierając TKKF a teraz każdy chętny  może pograć  sobie  w turnieju otwartym w Jeleśni. Więcej informacji na stronie TKKF a oto link:

https://sites.google.com/site/tkkfgronicek/zimowy-turniej-tenisa-stolowego-2015

Udanej imprezy.

T.S.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________


Przekaż na Stowarzyszenie RTSiR Korbielów-Pilsko  1 % własnego podatku (możliwość przekazania 1% za 2014r.).

To już jest teraz.

Zwracamy się z prośba do przedsiębiorców i osób prywatnych naszego regionu o wsparcie w naszej działalności.

KRS 0000364509

Dane w zakładce „Kontakt”

____________________________________________________________________________________________________________________________________

 TRASY ROWEROWE OTWARTE !

W dniu 28.09.2014r. uroczyście otwarto trasy rowerowe i wypożyczalnie rowerów na byłym Przejściu Granicznym w Korbielowie.
Uroczystości otwarcia towarzyszyły „Gry Rowerowe” w ,których nasi członkowie wzięli czynny udział, towarzysząc na rowerach młodym rowerzystom.Była świetna zabawa integracyjna i wspólne szukanie skrzynek z zadaniami do wykonania.
Po zakończeniu gier, wspólna grochówka i smaczne polskie jabłka.Naszą obecność w tym niecodziennym wydarzeniu uwieńczyliśmy wpisem w księdze pamiątkowej.
Liczymy ,że podobne pomysły nadal będą realizowane w naszej gminie i wsi z podobnym skutkiem.
Jedno otwarcie w Korbielowie już można uznać za zakończone a teraz oczekujemy następnego.Czy to będzie wyciąg krzesełkowy na Buczynkę ?.Jeśli tak ,to będzie to drugi wyciąg krzesełkowy w ramach modernizacji wyciągów orczykowych byłego GAT-u.
Firma CTE Sp. z o.o. nie rzuca słów na wiatr i modernizuje z dobrym skutkiem to co obiecała.
Czekamy więc na drugie w tym roku oczekiwane od dawna otwarcie !.
Trasy rowerowe i nowe wyciągi krzesełkowe poprawią wizerunek naszej wsi i gminy.
Do zobaczenia wiec na trasach rowerowych jesienią a na trasach narciarskich zimą.

Kilka zdjęć z wydarzenia-  patrz „GALERIA”

DSC06732

___________________________________________________________________________________________________________________

 TO WARTO WIEDZIEĆ  ! 

                 Filmy autorstwa dr Piotra Topińskiego :

https://www.youtube.com/watch?v=A9yvyPKi9JQ

https://www.youtube.com/watch?v=v7fff22hQ7Q

https://www.youtube.com/watch?v=0l8zF2okOlg

https://www.youtube.com/watch?v=3-RNOpDh44g

https://www.youtube.com/watch?v=3s6rlpTNkmo

https://www.youtube.com/watch?v=UudvX20qpvg

______________________________________________________________________________________________________________________________

    CO SŁYCHAĆ W KORBIELOWIE ?

Na to pytanie odpowiedzą Wam  „Aktualności”

http://www.tvp.pl/katowice/aktualnosci/spoleczne/na-pilsku-powstaje-nowa-kolej-krzeselkowa/17521558

Jako społecznik wspierający  modernizację przestarzałych wyciągów  narciarskich , nie mogę zrozumieć , że niektórzy nie znają słowa ” NIE” i nie potrafią tego uszanować. Nasze społeczeństwo , już próbowało reprezentować  Stowarzyszenie pseudo- ekologiczne nie  mające pojęcia o naszym środowisku. Zresztą do  dzisiaj kąsa ale już z marnym efektem.Wygrała bowiem prawda  a nie podżeganie i nieuzasadnione donosy. A teraz okazuje się  ,że jeśli nie idziesz na rękę mediom to też jesteś  postawiony w ciemnym świetle. Nasze społeczne zabiegania nie poszły na marne  a w  Korbielowie dzieje się coś  wspaniałego ,  co roku powstaje nowa kanapa . W 2013r. z Kamiennej na Solisko a  w 2014r. z Jontka na Buczynkę  .

I tak trzymać!

_____________________________________________________________________________________________

 Kąsanie pseudo-ekologów w Korbielowie nieskuteczne

Pseudo-ekolodzy, aby opóźnić modernizację wyciągów narciarskich w Korbielowie na wszystkie wydane dotąd decyzje administracyjne składają odwołania, protesty czy skargi.

Działania takie doprowadzają do uruchomienia ” machiny administracyjnej ” co opóźnia modernizację już dawno przestarzałych wyciągów narciarskich – o konstrukcjach starych, niespotykanych już nigdzie w Europie. Działania takie mają  na celu tylko i wyłącznie  opóźnienia inwestycji za wszelka cenę, gdyż wnoszone skarg nie maja żadnych podstaw prawnych. Opóźnia się także  modernizacja i rozbudowa zrujnowanego Ośrodka Wypoczynkowego „Jontek”. Z posiadanych informacji wynika, że po modernizacji wyciągów narciarskich i Ośrodka „Jontek” blisko 100 osób z naszego regionu znajdzie tutaj zatrudnienie. Ponadto w „Jontku”  jest udostępniony dla dzieci z naszej wsi basen, a ma jeszcze powstać mały Aqua Park. Mając to do dyspozycji dzieci z gór nie będą miały ograniczonego dostępu do wody i do nauki pływania, co na chwilę obecną jest dla naszego regionu udręką.

Czy to zauważają osoby cały czas blokujące-przeszkadzajace inwestycjom w naszym regionie?. Może Sądy wreszcie zauważyły, że pseudo-ekolodzy nie działają dla ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju regionu, a przedkładają ponad wszystko swoje partykularne interesy. Czy to koniec ekoterroryzmu w naszym regionie?  ( NOTATKA ).

Nasze Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki ,Sportu i Rekreacji Korbielów-Pilsko , życzyło by sobie takiego zakończenia trwającej już kilka lat wojny biurokratycznej. Administracja dostrzegła wreszcie to – kto jak nie my działa na rzecz ochrony przyrody i zrównoważonego rozwoju regionu „Pilska”.  Kto jak nie my , Stowarzyszenie z tego regionu zna potrzeby miejscowe  i zadba o swoją miejscowość, co możecie zobaczyć na stronie www.korbielowpilsko.org  ; www.bronimypilska.pl